
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 6.6 mm |
| Width | 4.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Height | 1.05 mm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 7.8 mA |
| Number of Circuits | 8 |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of Bits | 8 |
| Turn-On Delay Time | 26 ns |
| Propagation Delay | 30 ns |
| High Level Output Current | -7.8 mA |
| Low Level Output Current | 7.8 mA |
| Logic Function | D-Type, Latch |
| Number of Inputs | 8 |
| Independent Circuits | 1 |
| Number of Input Lines | 3 |
| Number of Output Lines | 3 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Quiescent Current | 4 µA |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| Packaging | Tube |
Stock: 279
Distributors
pcbx
Unit Price$0.36933
Ext.Price$0.36933
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.36933 | $0.36933 |
| 10 | $0.25135 | $2.51350 |
| 25 | $0.25050 | $6.26250 |
| 50 | $0.23141 | $11.57050 |
| 100 | $0.21378 | $21.37800 |
| 300 | $0.19749 | $59.24700 |
| 500 | $0.18581 | $92.90500 |
| 1000 | $0.17482 | $174.82000 |
| 3000 | $0.16448 | $493.44000 |
| 5000 | $0.15474 | $773.70000 |
